Wellington League 2019 – men

26/5/2019
5:15pm – Vikings HC vs Northern Aguilas HC 22:30 – L
Vikings: James W; Daniel (8), Alex B (4), Paul I (4), Miguel (4), Nico P (1), Harry (1), Bjoern, Liam
Aguilas: Yoshi; James P (10), James C (4), Max B (4), Tim R (3), Oscar B (2), Cameron R (2), Tim B (2), Robert B (1), Pavlo P (1), William S (1), Tyler W, Lucas G-O, Zac J

9/6/2019
8:15pm – Vikings HC vs Spartanz HC 38:32 – W
Vikings: James W, Laurin S; Nico P (9), Daniel T (8), Paul I (7), Alex B (4), Michael M (3), Miguel A (2), Harry I (2), Liam M (2), Riley G (1), Jay M, Samuel C
Spartanz: Thomas R, Rhys M; Toby S (8), Willy M (6), Nick P (6), Antoine D (6), Scott B (3), Frank G (1), Hayden O (1), jack (1), Tom R

16/6/2019
6:45pm – Vikings HC vs Fruitflies HC 36:33 – W
Vikings: Petr H, James W, Laurin S; Miguel A (7), Nico P (6), Paul I (6), Daniel T (5), Alex B (4), Harry I (4), Liam M (3), Michael M (1), Jay M, Samuel C
FruitFlies: Jack G; Luke I (9), Tim R (7), James B (5), Brendan C (5), Edmund C (4), Raphael C (2), Michael F (1), Francisco V, David I

23/6/2019
6:45pm – Vikings HC vs Victoria University A 38:30 – W
Vikings:
Petr H, James W; Paul I (9), Daniel T (7), Miguel A (5), Riley G (4), Liam M (4), Angus H (3), Harry I (3), Jay M (2), Will O (1), Samuel C
VUW: George G; Luke N (8), Felipe R (5), Alba N (4), Lars H (4), Sean F (3), Jason R (3), Fabio S (2), Freddy G (1), Milan C, Daniel S-S, Syloun P

30/6/2019
5:15pm – Vikings HC vs Victoria University B 44:14 – W
Vikings:
Petr H; Paul I (8), Miguel A (7), Daniel T (6), Will O (6), Samuel C (5), Nico P (4), Jay M (4), Liam M (3), James F (1)
VUW: George G; Felipe R (4), Freddy G (3), Matt S (3), Milan C (2), James M (1), Santiago L, LIam A, Tom C

7/7/2019
5:15pm – Vikings HC vs Northern Aguilas 23:29 – L
Vikings: Petr H, James W; Liam M (6), Paul I (4), Daniel T (3), Miguel A (3), Alex B (3), Will O (3), Nico P (1), Jay M
Aguilas: Yoshi W; Tim B (7), Zac J (6), James C (5), James P (4), Tim R (3), Max B (3), Jono R (1), Pavlo P, Oscar B-I, Tyler W, Alex J

14/7/2019
8:15pm – Vikings HC vs Spartanz HC 43:28 (21:14) – W
Vikings: James W; Paul I (11), Miguel A (5), Liam M (5), Daniel T (4), Harry I (4), Riley G (4), Jay M (4), Nico P (3), Samuel C (3)
Spartanz: Thomas R (1), Rhys M; Nick P (13), Scott B (6), Willy M (3), Frank G (3), Te Hoera S (2), Hayden O

21/7/2019
6:45pm – Vikings HC vs Fruit Flies HC 36:34 (18:17) – W
VIK:
Petr H, James W; Miguel A (8), Nico P (6), Paul I (5), Daniel T (5), Liam M (4), Harry I (3), Alex B (3), Riley G (2), Jay M, Angus H
FF: Stefanos; Luke I (11), Tim R (6), James B (5), Jack G (3), Raphael C (2), Brendan C (2), Ben C (2), Patrick L (2), Josh B

28/7/2019
6:45pm – Vikings HC vs Victoria University A 36:28 (15:15) – W
Vikings: Petr H, James W; Daniel T (8), Miguel A (7), Liam M (6), Harry I (4), Alex B (4), Nico P (3), Paul I (3), Malte H (1), Sam C, Jay M
VUW: George G, Alban N (6), Luke N (5), Matt S (4), Felipe R (4), Sean F (3), Freddy G (3), Fabio S (3), Syloun P (1)

11/8/2019
5:15pm – Vikings HC vs Victoria University B 37:16 (19:8) – W
VIK: James W; Bjoern B (7), Daniel T (6), Liam M (6), Miguel A (6), Harry I (4), Paul I (3), Jay M (3), Patrick D (1), Samuel C (1), James F
VUW B: Luke N, George G; Matt S (5), Tom C (4), Freddy G (2), Patrick W (2), Liam A (1), Santiago L (1), Sam S-S (1)

18/8/2019
5:15pm – Vikings HC vs Northern Aguilas 27:28 (10:10) – L
Vikings: James W; Daniel T (7), Bjoern B (6), Alex B (5), Liam M (4), Paul I (3), Nico P (2), Harry I, Jay M, James F
Aguilas: Yoshi W; Tim B (7), James C (6), Jono R (5), Max B (4), Zac J (3), Pavlo P (2), Tim R (1), Cameron R, Oscar B-I, Tyler W

25/8/2019
8:15pm – Vikings HC vs Spartanz HC
Vikings: tbc
Spartanz: tbc

1/9/2019
5:15pm – Grand Final – Vikings HC vs Northern Aguilas HC
6:45pm – Bronze Final
8:15pm – Plate Final